Śpiew klasyczny
Nauka śpiewu klasycznego w Poznaniu
Jeśli marzysz o opanowaniu sztuki śpiewu klasycznego i szukasz profesjonalnych lekcji w Poznaniu, Akademia Kultury to idealne miejsce dla Ciebie. Nasza szkoła oferuje kompleksową śpiewu dla uczniów w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.
Zajęcia ze śpiewu klasycznego
Odkryj magię dźwięków i zgłębiaj tajniki muzyki przez naukę śpiewu klasycznego w Akademii Kultury! Nasza oferta to nie tylko lekcje – to podróż w świat harmonii i wyjątkowych melodii. Niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania, z nami nauczysz się śpiewać z pasją i profesjonalizmem. Proponujemy współpracę z doświadczonymi nauczycielami i komfortowe warunki, które pozwolą Ci jeszcze szybciej i łatwiej rozwijać talent. Zapisz się już teraz i rozpocznij swoją muzyczną przygodę w Akademii Kultury!
Jak pracujemy?
Repertuar proponowany na zajęciach dostosowujemy do wieku, indywidualnych umiejętności i preferencji ucznia. Jesteśmy także pozytywnie nastawieni do wykonywania na lekcjach utworów zaproponowanych przez naszych uczniów. Jednocześnie kładziemy nacisk na doskonalenie techniki oraz nabywanie biegłości w śpiewie.
Oferujemy trzy pakiety:
Muzyczni
Muzykuj i baw się.
- 1 x 30/45 min. tygodniowo nauki śpiewu klasycznego
* cena w abonamencie
Muzyczni
Pro
Muzykuj i baw się więcej.
- 1 x 30/45min. tygodniowo nauki śpiewu klasycznego
- 1 x 30 min. tygodniowo kształcenia słuchu
* cena w abonamencie
Muzyczni
Pro +
Muzykuj na najwyższym poziomie.
- 2 x 30/45min. tygodniowo nauki śpiewu klasycznego
- 1 x 30 min. tygodniowo kształcenia słuchu
* cena w abonamencie
W razie potrzeby istnieje możliwość indywidualnego doboru zajęć w abonamencie lub umówienia lekcji poza abonamentem. Skontaktuj się z nami, a z pewnością ustalimy spersonalizowany plan zajęć dostosowany do Twoich potrzeb.
Nauczyciele

Wiktoria Kachniarz – swoją muzyczną przygodę rozpoczęła w wieku 4 lat na zajęciach śpiewu. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Częstochowie w klasie fortepianu oraz Państwową Szkołę Muzyczną II st. w klasie altówki. Obecnie studentka drugiego roku studiów magisterskich specjalność śpiew solowy w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Jadwigę Rappe, Marka Rzepkę, Ewę Iżykowską-Lipińską.
Oprócz tradycyjnej nauki w szkole państwowej, uczęszczała przez 6 lat do szkoły Suzuki, w której wykorzystywana jest metoda nauki języka ojczystego, czyli wszechstronny rozwój poprzez grę na instrumencie. Uczestniczyła w Ogólnopolskich Warsztatach Skrzypcowe Suzuki w Studiu S1 Polskiego Radia w Warszawie, Jesiennych Ogólnopolskich Warsztatach Skrzypcowych Suzuki w Częstochowie oraz Kursie „Młodzieżowa Akademia Muzyki” w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Od 5 lat prowadzi na terenie Poznania zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Grzegorz Kujawa – tenor, urodzony w Zabrzu w 1989 roku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w dzieciństwie od nauki gry na fortepianie i organach. Klasyczna muzyka wokalna zaistniała w jego życiu dzięki utytułowanemu Zabrzańskiemu Chórowi Młodzieżowemu „Resonans con tutti”, z którym na przestrzeni paru laty współpracy wystąpił na wielu koncertach i zdobył liczne nagrody w konkursach – w kraju i za granicą. Po paroletniej przygodzie gry na gitarze, w 2013 roku ukończył PSM II st. im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu mgr Piotra Rachockiego. W roku 2016 ukończył studia I stopnia, a w 2018 II stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem dra hab. Jarosława Bręka. W dalszym ciągu rozwija się wokalnie współpracując przede wszystkim z tenorem Jackiem Pazołą, a także uczestnicząc w lekcjach i kursach mistrzowskich (m.in. Giorgio Zancanaro, Janice Chapman, Wiesław Ochman, Marek Ruszczyński, Tobias Berndt, Nicolas Mulroy, Adam Zdunikowski). Jako solista występował w Teatrze Wielkim w Poznaniu jako Chruszczow w „Borysie Godunowie” M. Mussorgskiego oraz jako Monostatos w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta; brał również udział w realizacjach oper: „Krakowiacy i Górale” J. Stefaniego jako Kwicołap, „La Finta Semplice” W. A. Mozarta jako Fracasso, w wykonaniach „Pasji wg św. Łukasza” G. Ph. Telemanna wraz z Międzyuczelnianą Orkiestrą Barokową, „Completorium” G. G. Gorczyckiego, „Requiem” A. Dvoraka wraz Sueddeutsches Aerzte-Orchester, koncertowym wykonaniu „Księżniczki Czardasza” I. Kalmana jako Edwin oraz w prawykonaniach utworów muzyki współczesnej wraz z welt kolektyw; posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu śpiewu w różnych gatunkach, jako instruktor emisji głosu w zespołach wokalnych oraz w prowadzeniu warsztatów śpiewu, indywidualnie oraz z zespołami chóralnymi; uczestniczył w festiwalach: Akademia Mendelssohnowska we Wrocławiu, „L’Incident Lyrique” w Gdyni, Letnie Spotkania Kameralne w Drezdenku, „Fide et Amore” w Żorach, „Noc chórów” i „Harmonia Caelestis” w Poznaniu, Nadnotecki Festiwal Muzyczny. Występował na licznych koncertach w Polsce i za granicą. Współpracował z dyrygentami, m. in. Gabrielem Chmurą, Josem Marią Florencio, Przemysławem Neumannem, Grzegorzem Wierusem, Agnieszką Franków-Żelazny, Jarosławem Thielem. Karierę muzyczną łączy z udziałem w przedsięwzięciach teatralnych oraz organizowaniem działań kulturalnych wraz ze Stowarzyszeniem Ludzi Sztuki „Grupa Działania”.
Zapisz się na zajęcia
Zadzwoń: 789 777 235
Napisz: kontakt@akademiakultury.com
Wypełnij formularz: